Dzieci z klas I-III z Gręblina wzięły udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez MOK w Pelplinie 11 stycznia 2013 r.

Występy dzieci ilustrują dołączone zdjęcia.

WOSP

Uczniowie klas I-III oraz dzieci z zerówki w Gręblinie aktywnie włączyły się do 21 -finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rudnie. Oto występy naszych dzieci z 13 stycznia 2013 r.

Święto Babci i Dziadka w Gręblinie

styczeń 2013 r.

Dnia 21 i 22 stycznia 2013 r. w Remizie O.S.P. w Gręblinie odbyły się spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka. Pomimo tęgiego mrozu z zaproszeń skorzystało ponad 110 babć

i dziadków. W uroczystościach uczestniczyli również dyrekcja Zespołu Kształcenia

i Wychowania w Rudnie oraz sołtys wsi Gręblin pan Władysław Potulski. Dziadkowie dotarli do nas nie tylko ze wsi Gręblin, Wielki Garc, Rudno, Lignowy Szlacheckie, ale również

z innych miejscowości. Uroczystości odbyły się w dwóch terminach. W pierwszym dniu serdeczne życzenia i program artystyczny przedstawiły swoim ukochanym Babciom

i Dziadkom dzieci z grupy ,,0” oraz uczniowie klasy I przygotowani przez panią Annę Dwornik i Katarzynę Huzior. W drugim dniu wystąpili uczniowie klasy II i III przygotowani przez panią Wiolettę Guz i Ewę Moszyńską. Po występach dzieci wręczyły babciom

i dziadkom przygotowane własnoręcznie upominki oraz zaprosiły gości na słodki poczęstunek. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się rodzice naszych dzieci oraz sołtys wsi Gręblin, którym serdecznie dziękujemy. W miłej atmosferze czas szybko upłynął. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się razem i powspominać. Myślimy już o tym, aby zdrowie i siły pozwoliły kochanym Dziadkom spotkać się ponownie za rok.

Anna Dwornik

wychowawca grupy ,,0”

GALA: ,,ASY Z NASZEJ SZKOŁY

MOK w Pelplinie - 24.01.2013 r.

Gala ,,Asy z naszej szkoły”, która odbyła się w Pelplinie była wielkim przeżyciem dla nas rodziców i naszych dzieci. Zostaliśmy przyjęci bardzo uroczyście. Dzieci odbierały nagrody wraz z rodzicami, a przedstawicielka Banku Spółdzielczego gratulowała nam zdolnych i utalentowanych pociech. Podczas przerw był występ uczniów ze szkoły w Kulicach, który zrobił ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie o diabłach, które rozbawiło wszystkich do łez. Po zakończeniu uroczystości zostały przeprowadzone wywiady z uczniami i ich rodzicami, które zostały zamieszczone wraz ze zdjęciami w ,,Gazecie Tczewskiej” 31.01.2013 r.

Sylwia Kolasińska

- rodzic z Gręblina

W gali uczestniczyli wyróżnieni uczniowie Szkoły w Gręblinie:

• Sylwester Kolasiński, kl. I, Gręblin,
  • Oliwia Możuch, kl.I, Gręblin,
  • Krzysztof Gierszewski, kl. II, Lignowy Szlacheckie
  • Jeremiasz Markiewicz, kl. III, Wielki Garc

(Na dołączonym zdjęciu wymienieni uczniowie patrząc od lewej.)

BAL KARNAWAŁOWY W GRĘBLINIE

28 stycznia 2013 r.

Świetna muzyka, konkursy i śmiech - tak wyglądał bal karnawałowy w szkole w Gręblinie. Oprócz księżniczek bawili się liczni wojownicy ninja, straszni piraci i dzielni rycerze. Zabawę prowadził wodzirej - KOPERKIEWICZ w stroju Peruwiańczyka i Indianina, który od samego początku rozgrzewał dzieci do wspólnej zabawy, konkursów i tańców. Mogliśmy podziwiać królewny, wróżki, cyganki i panny młode, których było prawdziwe zatrzęsienie. Obok nich w równym szeregu stanęli wszelkiej maści rycerze, wojownicy, superbohaterowie tacy jak Batman i Superman. Dzieci bawiły się wspólnie ze swoimi wychowawczyniami i pracownikami szkoły. W przerwach uczestnicy balu korzystali ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Wspaniała zabawa została utrwalona na zdjęciach.

wych. klasy III