Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej

,,Z podwórka na stadion o PUCHAR TYMBARKU” (PZPN)

Rozgrywki w GNIEWIE– 08.05.2013 r.

Szkołę Podstawową w Rudnie reprezentowali chłopcy z klasy II i III. Byli to uczniowie: Oskar Cybulski, Dominik Drążek, Joachim Gierszewski, Jeremiasz Markiewicz, Maciej Konzorski, Filip Glienke i Paweł Gierszewski. Dziękujemy reprezentacji GREMLINY – RUDNO za waleczność na boisku!

Ewa Moszyńska, Wioletta Guz

KONKURS PLASTYCZNY DO WIERSZY JULIANA TUWIMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie

08.05.2013 r.

Uczniowie klas I-III z Gręblina przygotowali wiele prac plastycznych ilustrując ulubione wiersze Juliana Tuwima. Julia Kamińska z klasy I zajęła drugie miejsce  za pracę do wiersza ,,Rzepka”, a Sara Brandt z klasy III zdobyła wyróżnienie za zilustrowanie wiersza ,,Cuda i Dziwy”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

Planeta Energii

III Ogólnopolski Konkurs ,,PLANETA ENERGII”

(organizator - Grupa Energa, patronat –Minister Edukacji Narodowej)

Szkoła Podstawowa w Rudnie otrzymała wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie ,,PLANETA ENERGII”. Uczniowie z klasy II i III uczestniczyli w projekcie pod kierunkiem Ewy Moszyńskiej. Dzieci zwiększyły swoją wiedzę na temat energii elektrycznej, bezpiecznego z niej korzystania oraz ochrony środowiska naturalnego.

Nasze zaangażowanie zostało docenione. 14 maja 2013 uczniowie otrzymali nagrody: modele lampek dynamo i elektrowni wiatrowej, książki ,,W krainie prądu elektrycznego” z płytami, filmy ,,Jak z wody powstaje prąd” oraz breloczki z logo konkursu. Dla wszystkich były to miłe niespodzianki!

OGÓLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW
Gręblin, 21 maja 2013 r.

We wtorek 21 maja 2013 r., uczniowie klasy 3 przystąpili do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów. Test trzecioklasisty to podsumowanie pierwszego etapu edukacji, który prezentuje szczegółowe wyniki pokazujące poziom zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności uczniów. Test z języka polskiego i matematyki trwał 80 minut. Między testami dzieci skorzystały z piętnastominutowej przerwy.

14 marca 2013 r. uczniowie pisali test przygotowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Z języka polskiego i matematyki uzyskali wyniki na poziomie województwa i kraju.

Wychowawca - Ewa Moszyńska

X INTEGRACYJNY KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY

,,W świecie bajek braci Grimm” - SOSW w Pelplinie

22 maja 2013 r. reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w integracyjnym konkursie czytelniczo-plastycznym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pelplinie. Byli to uczniowie: Sylwester Kolasiński z klasy 1, Zuzanna Zelka z klasy 2 i Oliwia Choinska z klasy 3. Zadania konkursowe dotyczyły treści trzech baśni braci Grimm: ,,Jaś i Małgosia”, ,,Wilk i siedem koźlątek” oraz ,,Śnieżka”. W pierwszej części konkursu reprezentanci szkół odpowiadali na pytania, rozpoznawali rekwizyty, układali puzzle. W drugiej części każdy uczestnik wykonał pracę plastyczną farbami plakatowymi.

Jury przyznało reprezenacji Rudna III miejsce w kategorii zespołowej. Dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy, a także miło spędziły czas poznając nowych kolegów i koleżanki. Wszystkim podobało się przedstawienie ,,Jaś i Małgosia” wg Jana Brzechwy w wykonaniu podopiecznych SOSW. Nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami. W dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

Tegoroczny Dzień Matki uczniowie klasy II uczcili w wyjątkowy sposób. 29 maja gościły swoje mamy na lekcji otwartej. W czasie lekcji czytały fragment lektury J. Porazińskiej  "Nasza mama czarodziejka", układały plan wydarzeń, wypowiadały się na temat przeczytanego tekstu. Na zakończenie zajęć zaśpiewały piosenkę dla mam i wręczyły przygotowane wcześniej  upominki. Zajęcia obserwowała także pani v-ce dyrektor Aldona Chrzanowska. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich mam.

Wioletta Guz