Uczniowie szkoły w Gręblinie 14 marca 2013 r. przypomnieli sobie znaną i lubianą bajkę o „Czerwonym Kapturku” wg Jana Brzechwy. W Miejskim Ośrodku Kultury

w Pelplinie dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Razem z aktorami Teatru Bajlandia klaskały, śpiewały i tańczyły. Po przedstawieniu każdej klasie wykonano pamiątkowe zdjęcie z Kapturkiem, Wilkiem i Leśniczym. Dzieci były bardzo zadowolone i chętnie skorzystają w przyszłości z zaproszenia MOK w Pelplinie.

Organizowany przez Grupę ENERGA konkurs edukacyjny ,,Planeta Energii” dobiegł końca. Wzięło w nim udział prawie 300 nauczycieli i niemal 4,2 tys. uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z całej Polski. Również uczniowie       z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie uczestniczyli w projekcie, realizując zadania związane z właściwościami i oszczędzaniem prądu.          Dzisiaj, 18 marca 2013 r. zostały opublikowane wyniki konkursu na stronie www.planetaenergii.pl. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie.

REKOLEKCJE W GRĘBLINIE

Wielki Post to czas nawrócenia, pokuty, refleksji i ... rekolekcji. Uczniowie z klas I-III przeżywali Rekolekcje Wielkopostne w dniach 25 –27.03.2013 r. Przewodnikami duchowymi byli: ksiądz proboszcz Gerard Jakubiak z Jabłowa, ksiądz proboszcz Wojciech Gruba             z Wielkiego Garca, katechetka p. Alicja Dziewiątkowska. Dzieci miały możliwość wysłuchania ciekawych nauk rekolekcyjnych, rozważania stacji Drogi Krzyżowej, wspólnego śpiewu pieśni przy dźwiękach gitary. Prowadzący rekolekcje przypominali dzieciom, że Pan Bóg jest bardzo blisko i przemawia do wszystkich na różne sposoby, głównie zaś przez Słowo Boże. Wskazywali też dzieciom jak należy walczyć z grzechem, pracować nad własnym rozwojem, słuchać swojego sumienia i nigdy nie zapominać o modlitwie. Dziękujemy          za wspaniałe rekolekcje!

26 marca 2013 r. uczniowie ze szkoły w Rudnie wzięli udział w IX GMINNYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA I ROZUMIENIA TEKSTU, który odbył się

w Kulicach. Pierwszym zadaniem uczestników było ciche przeczytanie tekstu i rozwiązanie testu. Następnie uczniowie czytali głośno wybrane losowo wiersze ks. Janusza Pasierba

oraz wspomnienia o nim znanych osób. Naszą szkołę reprezentowali: Jeremiasz Markiewicz

i Maciej Konzorski z klasy III przygotowani przez p. Ewę Moszyńską; Paulina Grala

i Aleksandra Mańkowska z klasy VI przygotowane przez p. Katarzynę Manterys.

W kategorii klas V-VI pierwsze miejsce zajęła Paulina Grala, a trzecie Aleksandra Mańkowska. W kategorii klas III-IV trzecie miejsce zdobył Jeremiasz Markiewicz.

Więcej informacji i zdjęć na stronach: www.zkiwkulice.pl, www.gazetatczewska.pl

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Moszyńska, Katarzyna Manterys